№ 13(70):

Юлія Тимошенко:

Актуалії

"РОЗПОЧАЛАСЯ ВЕСНА – РОЗПУСКАЮТЬСЯ КВІТИ, ПОВИННА  РОЗПУСТИТИСЯ І ВЕРХОВНА РАДА"


Юлія ТимошенкоЦими словами підсумувала свій виступ Юлія Тимошенко на засіданні Комітету Національного порятунку, який проходив ще 30 березня 2007 року в Києві.

Україну лихоманило давно, ще з президентських виборів 2004 року. Саме з того часу протистояння помаранчевих і біло-блакитних не припинялось ні на мить. Але саме весною відбулося загострення цієї ситуації. Ідея розпустити Парламент у Президента виникла не раз і не випадково. Віктор Ющенко довго і безуспішно проводив круглі столи і перемовини з представниками влади. Навіть опублікований на сайті «Оглядач» Указ Президента про розпуск Верховної Ради і призначення дострокових парламентських виборів не допоміг досягти компромісів. 

До Києва повернулась Юлія Тимошенко, перервавши свій візит до Парижа. Швидко було організоване засідання Комітету Національного порятунку. Головною метою засідання КНП було звернення до Президента, як до єдиного гаранта Конституції,  з вимогою припинити повноваження Верховної ради України п’ятого скликання. 

Пані Тимошенко назвала багато політичних і економічних причин необхідності розпуску Парламенту. Одна із перших – це корумпованість влади. «Янукович і багато з ним є маріонетками, які не здатні зробити жодного кроку щодо захисту національних інтересів України, бо на їх рахунках крутяться мільярди, і ці мільярди тримають їх в руслі певних доручень, які вони повинні виконувати». Не забула Юлія Тимошенко і тему трьохсот голосів у парламенті – «це є практично придбання усієї України за певний кошт, як акціонерного товариства закритого типу. Триста голосів – це не триста депутатів правлять країною. А дві-три людини за кулісами». Ну і звичайно ж найголовнішою причиною, яку називала пані Юлія та й усі інші виступаючі – це нелегітимність уряду та коаліції. Як зазначено в Указі Президента Віктора Ющенка про розпуск Верховної Ради до складу парламентської коаліції повинні входити депутатські фракції, члени виключно цих фракцій. Народний депутат України не може бути су-б’єктом формування коаліції. Якщо в склад коаліції входять депутати фракцій, які не є членами коаліції, то така коаліція вважається нелегітимною. Оскільки легітимна коаліція не була сформована у місячний строк після першого засідання ново вибраного Парламенту, Президент, згідно з Конституцією, а саме статті 83, має право розпустити Верховну Раду України і призначити повторні вибори. Що й було зроблено увечері 2 квітня.

І хоча Президент до останнього сподівався на інше вирішення цієї ситуації, і вранці того дня провів ще одну зустріч із головою Верховної Ради Олександром Морозом, його заступниками та головами парламентських фракцій, – вона закінчилась нічим. Політичні сили і цього разу не досягли компромісу. А вже о дев’ятій вечора Президент оприлюднив підписання Указу про розпуск Верховної Ради. «Я прийняв це рішення у відповідності до Конституції», – заявив Віктор Ющенко.

Ігор Матвєєв