№ 20 (77):

На Трійцю українці не працюють три дні

Актуалії

Оскільки свято Трійці (по-народному – Зелена Неділя), як завжди, припадає на неділю, понеділок, 28 травня, буде вихідним днем.

Це витікає зі статті 67 Кодексу законів про працю України, де сказано: у випадку, якщо святковий або неробочий день збігається з вихідним, то вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого день.

Також у Кодексі написано, що релігійні свята – 7-го січня Різдво Христове, 1 день неділя – Великдень, 1 день неділя – Трійця – вихідні. Відповідно, ніяких додаткових розпоряджень Кабміну не треба, щоб цей понеділок був неробочим.
  
Свою першу назву Свято одержало на честь зішестя Святого Духа на апостолів, що обіцяв їм Христос ще перед своїм Вознесінням. Зішестя Духа символізує піклування Триєдиного Бога про світ: Бог-Батько творить світ, Бог-Син викупає людей від рабства диявола, Бог-Дух Святий освячує світ через Церкву й проповідь віри для всіх народів.


У євангельській традиції зішестя Святого Духа описується як полум’я, сполохи якого оточили кожного з апостолів, після чого вони знайшли «дарунок мов» – стали говорити на різних, не відомих їм раніше мовах. Таким чином, вони одержали можливість проповідувати віру Христову в різних куточках світу. Саме тому День Святої Трійці йменується також  і Днем народження Християнської церкви.

Напередодні Трійці Церква встановила Троїцьку суботу, у яку відбувається поминання покійних, а в понеділок, відразу після Трійці, святкується День Святого Духа.

РХПРеспубліканська Християнська партія (РХП) вітає всіх зі святом Святої Трійці!

© "Громадянин України"