№ 25 (82):

Світла ніч Івана Купали

Актуалії

   Цього року в Охтирці проведуть Всеукраїнський фестиваль сільської народної творчості «Мистецькі береги Ворскли», а у Недригайлові – міжрайонне свято Івана Купала.

   Про підготовку до проведення цих мистецьких заходів йшла мова на засіданні оргкомітету, який очолює заступник голови облдержадміністрації Олександр Лаврик. 

   Всеукраїнський фестиваль «Мистецькі береги Ворскли» востаннє провели у 2002 році. А проводитися він має раз на три роки, тож тепер фестиваль треба провести так, аби відчувалося, що минулі роки пройшли не даремно. Окрім Охтирського, Липоводолинськго, Лебединського районів, на фестиваль приїдуть представники з Київської школи мистецтв, Харківської, Донецької, Вінницької, Чернівецької, Тернопільської, Миколаївської областей і навіть Бєлгородської області Росії. Сам фестиваль планують провести напередодні свята Івана Купала – з 5 по 7 липня.


   «Що не край – то звичай» – презентація колективів-учасників конкурсу, коли кожен з них представлятиме історико-культурні особливості свого регіону. Крім того, колективи продемонструють фрагменти свята Івана Купала за місцевими традиціями та обрядами. Одночасно пройде виставка творів народних ремесел та декоративно-ужиткового мистецтва. Традиційно до Недригайлова запрошують провести Купальську ніч. Міжрайонне свято Івана Купала – це козацькі розваги, спортивні змагання, театралізоване свято за участю колективів Недригайлівського, Глухівського, Роменського, Конотопського, Путивльського та Ямпільського районів. Виступлять також професійні колективи з Дніпропетровської області.