№ 13 (121):

Відкупитись не вдалося

Актуалії

Олена ЧИЖИК

В області тривають оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Автомобіль», що проводять співробітники Державтоінспекції. Наглядати за дорожнім рухом сумським даішникам допомагають колеги із Харківської та Полтавської областей. Мета відпрацювання полягає у припиненні правопорушень та злочинів, що пов’язані з використанням транспортних засобів. Проте, на автошляхах правопорушників не меншає, а деякі з них намагаються вирішити свої питання через хабарі працівникам ДАІ.


Подібний випадок зафіксовано нарядом дорожньо-патрульної служби Сумського взводу ДПС ДАІ, який ніс службу в с. Степанівна Сумського району. Десь опівдні інспектором ДАІ був зупинений мотоцикл. У ході перевірки у водія були відсутні посвідчення на право керування транспортним засобом та реєстраційні документи на мотоцикл. За це правопорушення інспектор ДПС почав складати адміністративний протокол.

29-річний водій мотоцикла, аби уникнути відповідальності, спробував іншим способом вирішити ситуацію і почав пропонувати міліціонерам гроші у сумі 140 гривень.

Згідно зі статтею 378 Кримінального кодексу давання хабара карається штрафом від двохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Управління Державтоінспекції попереджає, що поряд з виявленням порушень Правил дорожнього руху, інспектори ДПС ДАІ виявлятимуть та фіксуватимуть подібні корупційні факти.