№ 22 (130):

Томатні клопоти

Медицина і здоров’я

Тривають сприятливі погодні умови для висаджування розсади помідорів у відкритий ґрунт. Тому не слід забувати основні правила вирощування цих рослин.

Навчені гірким досвідом городники заздалегідь потурбувались про розсаду, замочивши кореневу систему томатів у розчинах препаратів «Престиж», «Шедевр» або «Антарі» проти колорадського жука – серйозного ворога молодих рослин.

А хто завчасно не замочив, тим доведеться обприскати розсаду «Антижуком», «Конфідором», «Бомбардиром» або іншими подібними препаратами, і при чому – подвійною концентрацією, враховуючи, що боротьбу ведемо з дорослою особиною жука, а не з личинками 1-2 покоління. До речі, одна самка колорадського жука протягом 1-1,5 місяця здатна відкласти 900-1600 яєць, з яких через 8-10 діб з’являються ненажерливі личинки.


Через два тижні після висаджування і приживання розсади у відкритому ґрунті треба обробити її від головного ворога томатів – фітофторозу. Наголосимо, що обробіток є профілактичний. Дуже добре підходять такі фунгіциди, які містять у собі стимулятор росту: «Татту»,«Інфініто». Дехто з городників помилково вважає, що стимулятор впливає лише на ріст рослин. Але маючи досвід спостереження за рослинами, обробленими фунгіцидами, які містять у собі стимулятори, бачимо, що вони також краще переносять несприятливі погодні умови і дають більший урожай.