№ 25 (133):

Підживлення рослин

Актуалії

Для того, щоб одержати добрий врожай треба не тільки посіяти і прополоти від бур’янів та захистити від шкідників і хвороб.

Однією з найважливіших причин недобору врожаю є незбалансоване живлення. Для рослин однаково важливі як макроелементи, так як азот, фосфор, калій – їх в процентному співвідношенні потрібно більше, ніж мікроелементів. Але без міді, цинку і других елементів живлення розраховувати на гарний урожай не варто.

Дуже добре, що в наш час є вже готові для підживлення добрива, які повністю збалансовані речовинами органічного, органо-мінерального і мінерального походження.


Найкращій результат у цей час дає кореневе живлення, тобто полив під корінь "Гуміпасом", "Мастером" та іншими. Також добрий результат дає позакореневе живлення – обприскування рослин по листу – особливо в стресових для рослини ситуаціях. Це може бути: різки перепади температури, засуха, надмірне зволоження. Для обприскування підійдуть "Гумісоли", "Плантафоли" та інші.

Але обов’язково треба враховувати стадію розвитку культури, бо на різних стадіях потрібні різні співвідношення елементів живлення.  Особливо це стосується мікроелементів: азоту, фосфору і калію. На ранній стадії потрібно більше азоту, при цвітінні – фосфору, а в пізніші строки перевага віддається калію, який відповідає за якість продукції.

При підживленні ні в якому разі не можна допускати збільшення добрив від норми внесення. Це призведе лише до негативних наслідків.