№ 26 (134):

Попелиці

Актуалії

Цих дрібних комах можна зустріти практично на всіх городніх та садових культурах. Попелиці висмоктують сік з листків та пагонів, що призводить до їхнього скручування та засихання, внаслідок чого рослина дуже погано розвивається і ми недоотримуємо чималу частину врожаю.

Але мало того, що попелиця завдає такого роду шкоди, вона ще й розповсюджує віруси, з якими важко боротися.Цього року нашестя попелиці особливо торкнулося смородини, черешні, яблунь тощо. У цю пору попелиця поширена також і на томатах. Тому радимо якнайшвидше оглянути рослини томатів і провести обробку препаратом "Актара" з розрахунку 1,4 г на 5 л води при умові, що до збирання врожаю залишається 20 днів. В іншому разі обробку слід проводити біологічним препаратом "Актофіт", після якого врожай можна збирати через два дні.

Після збору ягід також потрібно провести обробку кущів, аби не допустити загибелі молодих пагонів та листя.

До речі, за літо у різних видів попелиці розвивається від 6 до 15 поколінь. Щоби протягом сезону не дивитися на скручені листки, деформовані пагони, відсталі в розвитку рослини, боротьбу з попелицею слід розпочинати рано навесні.