№ 26 (134):

Податкова консультує: Що робити, якщо...

Актуалії

Питання: Я надіслав звіт по Інтернету в податкову інспекцію, і навіть кілька разів, а мені не прийшло жодної квитанції.

Якщо звіт вже один раз надіслано, не потрібно надсилати його повторно, треба дочекатися квитанції. Якщо протягом кількох годин квитанція не надходить, необхідно зв’язатися по телефону за номером 21-10-68 з відділом ведення та захисту податкової звітності ДПІ в м. Суми і з’ясувати, чи надходив туди ваш звіт, чи прийнятий він до електронної бази даних ДПІ, а якщо ні, то з якої причини. Звіт та квитанції про надання чи прийняття податкової звітності могли не дійти до адресата через збої в роботі провайдера телекомунікаційного зв’язку або неправильно зазначену електронну адресу. Крім того, звіт міг не прийнятися у разі неправильного накладення електронного цифрового підпису.


Питання: Протягом року до податкової інспекції не подавалася звітність, тому що була призупинена діяльність підприємства. Чи можуть бути застосовані до підприємства будь-які санкції? 

За неподання протягом року органам податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності проводиться реєстрація припинення (ліквідація) суб’єкта господарювання за рішенням суду. Разом з тим, за кожну неподану податкову декларацію у строки, передбачені законодавством (в т. ч. подану несвоєчасно) платник податків сплачує штраф у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 170 гривень.