№ 26 (134):

КРУ повідомляє: Продаж чи спроба крадіжки?

Новини

Ревізуючи житлово-експлуатаційну дільницю, що в Сумах, фахівці КРУ зіткнулися з дивною ситуацією: в одному з житлових будинків обласного центру продано модульну фахову котельню, залишкова вартість якої майже 162 тисячі гривень. Зроблено це через відсутність документів, які посвідчували би право власності на згадану котельню. Реалізували представники організації, що її обслуговували, всього за... 10 гривень. При цьому укладено договір купівлі-продажу. А посадова особа, що підписувала зазначений папір, пояснила, що той договір укладався не на відчуження всієї котельні, а лише на її обладнання, а воно мовляв, не є об’єктом нерухомості, тому його заміна на відремонтоване чи частково нове згідно з договором купівлі-продажу не потребує нотаріального посвідчення.


Так то воно так, та трішки помилявся (чи хотів удати, що помилявся) дядечко, який договір "підмахнув". Адже предметом договору купівлі-продажу є саме відчуження котельні. Інакше й не могло бути. Бо у бухгалтерському обліку Товариства зазначене обладнання не відображено та амортизаційні відрахування нараховувалися саме на об’єкт "Котельні", а ніяк не суто на обладнання.

Також, відповідно до Національного стандарту №1 "Загальні засади оцінки майна і майнових прав", який затверджений постановою Кабінету Міністрів України, котельня є об’єктом нерухомого майна. І в договорі купівлі-продажу предметом договору є відчуження котельні, а не амортизованого обладнання дахової котельні та не його заміна на відремонтоване та частково нове.

Здійснюючи ревізію фахівці КРУ зауважили, що згаданий договір купівлі-продажу не посвідчений нотаріально та не зареєстрований у встановленому порядку. А це прямо суперечить одній із статей Ци-вільного кодексу України.

Та й сам продаж дуже схожий на завуальовану крадіжку. Адже, згадаємо ще раз, залишкова вартість котельні – майже 162 тисячі гривень, придбав її покупець за 10 гривень, а відображена її вартість на балансі у покупця у розмірі 8,33 гривні (це вже без податку на додану вартість).

Утім, як назвати такі торгівельні відносини, будуть думати представники правоохоронних органів. Слово – за ними.

Прес-служба КРУ в Сумській області