№ 28 (136):

Хвороби огірків та боротьба з ними

Актуалії

Огірок є теплолюбивою городньою культурою, і тому прохолодна весна цього року дещо відтягла масовий збір урожаю на пізніші строки. 

Тим часом, погодні умови, що склалися цього літа у нашому регіоні, сприяють розвитку головних хвороб огірків.БОРОШНИСТА РОСА

Ознаки цього захворювання проявляються у вигляді білого або рожево-сірого нальоту з обох боків листкової пластинки, на якій згодом з’являються чорні цятки. Уражені листки закручуються краями догори, стають крихкими і відмирають.

АНТРАКНОЗ

Зовнішні ознаки видно на всіх надземних органах рослин, особливо – на плодах та листі. Коричневі плями овальної форми.

НЕСПРАВЖНЯ БОРОШНИСТА РОСА

Проявляється на верхньому боці листя у вигляді буровато-жовтих плям. У місцях ураження з нижнього боку листкової пластинки з’являється фіолетовий наліт. Плями розростаються і зливаються між собою. У суху погоду від ураженого листя залишаються лише черешки, а у вологу погоду листки загнивають.

При швидкому розвитку хвороби посіви огірків можуть загинути протягом кількох днів.

Аби запобігти втраті врожаю, посіви огірків слід обробити до плодоношення препаратами хімічного походження "Ридоміл-голд", "Топаз", "Квадріс", "Інфініто" – залежно від виду захворювання, а в період плодоношення обробляти препаратами біологічного походження: "Мікосан В" або "Фітоспорин".

Також обов’язково підживлюйте росини препаратами "Мікосан В", "Циркон" та стимуляторами росту для підтримки імунної системи рослин.