№ 5 (162): Фіксований зв’язок втратить абонентів?
Національна комісія з питань регулювання зв’язку (НКРЗ) на черговому засіданні вирішила підвищити граничні тарифи на місцевий зв’язок у середньому на 10 відсотків.
Це може забезпечити збільшення доходу "Укртелекому", а також альтернативним операторам фіксованого зв’язку з одного боку, і підсилити відтік трафика з фіксованих мереж у мобільні – з іншої. "Ми вирішили збільшити тарифи на місцевий міський і сільський зв’язок приблизно на 10%. Тепер нам потрібно це погодити з Антимонопольним комітетом, Держпідприємництва, зареєструвати в Мін’юсті, і тільки потім вони будуть уведені в дію", – повідомив член НКРЗ Володимир Олійник.
На введення нових тарифів, за його словами, піде не менш місяця. Відзначимо, що в недавньому інтерв’ю голова Держадміністрації зв’язку Олег Проживальский підкреслював, що тільки від надання послуг сільського зв’язку "Укртелеком" зазнає збитків в обсязі 700-800 млн. грн. "Ми передбачаємо перегляд граничних тарифів у середньому ще на 15% убік збільшення на окремі послуги фіксованого зв’язку: одні можуть бути збільшені на 20%, інші на 10, на 5, деякі залишаться недоторканими."
Місячна абонплата підключеної телефонної лінії в "Укртелекома" становить зараз 23,50 грн. у містах і 10,92 грн. у селах і райцентрах. Нагадаємо, що з 1 жовтня 2008 р. граничні тарифи на місцевий зв’язок для абонентів міст і райцентрів уже були збільшені на 20%. Після цього розглядалося питання доцільності подальшого збільшення тарифів. Адже надмірне підняття розцінок на місцевий зв’язок може зробити ведмежу послугу як "Укртелекому", так і іншим фіксованим операторам. Це може спонукати абонентів відмовитися від стаціонарного телефону взагалі й проводити всі дзвінки по мобільному телефоні. Іншими словами, необережне підвищення тільки підсилить відтік трафика на мобільні мережі.
|