№ 36 (193):

Операція "Цукор"

Новини

Цукор - стратегічний продуктЦукор для українців – це продукт стратегічного значення. Тому не дивно, що різке зростання ціни на нього, яке вся країна спостерігали декілька місяців, викликало увагу не тільки  населення, але й контролюючих органів.

За розпорядженням начальника Державної податкової інспекції в м. Суми від 17.08.2009 р. № 130 "Про проведення профілактичної операції "Цукор" створений відповідний робочий штаб, який терміново проаналізував стан справ у цукровій галузі.



Його головним завданнями є недопущення "тінізації" цукрової галузі, використання суб'єктами господарювання різноманітних схем ухилення від сплати податків, безпідставного отримання відшкодування ПДВ з бюджету, користування послугами "конвертаційних" центрів та "податкових ям", що в кінцевому результаті впливає на питання ціноутворення на ринку цукру.

Силами створених 5-ти робочих груп, які складались з працівників ДПІ в м. Суми було здійснено моніторинг ціноутворення на цукор в ланцюгу від виробника до кінцевого споживача із визначенням економічної обґрунтованості собівартості. Це дозволило досягти певного результату.

Наразі перевірено 84 суб’єктів господарювання, що займаються реалізацією цукру, виявлено 67 порушень податкового законодавства, по яких донараховано 98 тис. грн. штрафних санкцій. 47,6 тис. грн. вже надійшли до бюджету.

Тривають перевірки правомірності всіх операцій, пов’язаних з виробництвом та реалізацією цукру.