№ 50 (207):

Нам закони не писані

Актуалії

Кому Закон не писаний?Саме так можна назвати ситуацію з виплатою премій заступникам директорів у деяких закладах професійно-технічної освіти Сумської області. З нею неодноразово зіткнулися ревізори КРУ в Сумській області.

Здійснивши чотирнадцять контрольних заходів у 14 ПТУ, у 12 з них фахівці виявили порушення при виплаті премій заступникам директорів на загальну суму понад 135 тисяч гривень.

Ревізуючи питання дотримання законодавства при нарахуванні та виплаті премій заступникам директорів працівники КРУ встановили, що в порушення постанови Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників на основі єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" та наказу Міністерства освіти і науки України "Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ" заступникам директорів на підставі лише наказів, виданих директорами ДПТНЗ, при відсутності відповідного наказу або іншого розпорядчого документа органу вищого рівня, в 2007 - 2008 роках здійснювалася виплата премій. Це таки досить солідна сума на фоні кризових явищ, які примушують сьогодні економити кожну гривню.     


Найбільші суми безпідставної виплати премій заступникам виявлені в таких навчальних закладах - "Роменське вище професійне училище", "Сумський професійний хіміко-технологічний ліцей" та "Глухівський професійний аграрний ліцей". Заступники відповідно одержали понад 34, майже 24 тисячі та близько 18 тисяч гривень (разом з нарахуваннями на зарплату). Нечувана щедрість!

Що ж спричинило такі відхилення від закону? Керівники закладів, як правило, пояснювали, що діяли на підставі листа Міністерства освіти і науки України, який, ніби-то, надав їм право вирішувати питання щодо преміювання їх заступників. Проте, у тексті даного листа, викладеному у законодавчих базах "Ліга", "Інфодиск", "Законодавство" та на сайті правових систем "НаУ" у мережі інтернет, визначено, що міністерство надає право керівникам навчальних закладів, установ освіти та наукових установ, що підпорядковані Міністерству освіти і науки України, лише встановлювати надбавки і доплати до посадових окладів та надавати матеріальну допомогу їх заступникам. Тобто, право керівників на преміювання заступників не передбачено. А у підсумку неуважність чиновників обернулася неочікуваними втратами коштів з бюджету.

Володимир Чемерис, начальник відділу КРУ в Сумській області