№ 1 (208):

Де у світі добре жити

Прес-колаж

Ейфелева вежаВидання Інтернешнл Лівінґ вчергове оцінило якість життя у 194 країнах світу. Найкраще жити у Франції, вважають експерти, найгірше - у Сомалі.

У рейтингу 194 країн за якістю життя Квойліті оф Лайф Індекс Франція зайняла перший рядок у п'ятий раз поспіль.

Для того щоб визначити, де ж на Землі живеться найкраще, автори дослідження виставили кожній з країн оцінки за 100-бальною системою в різних категоріях. Усього таких номінацій було дев'ять: вартість життя, дозвілля і культура, економіка, навколишнє середовище, свобода, охорона здоров'я, інфраструктура, ризик і безпека та клімат.Найкраща країна для життя, Франція, набрала 82 бали. При цьому в трьох номінаціях - свобода, здоров'я та безпека - ця країна заробила максимальний бал - 100. Звичайно, підкреслюють автори щорічного січневого рейтингу, у Франції існують проблеми з бюрократією, та й ставки податків високі. Однак неперевершена якість життя, у тому числі найкраща у світі медична допомога, ці недоліки компенсують.

Крім Франції, у п'ятірці найкращих для життя країн виявилися також Австралія, Швейцарія, Німеччина (по 81 балу) і Нова Зеландія (79 балів). США змогли набрати 78 балів, Великобританія - 73 бали, а оцінка Японії дорівнювала 70 балам. Завершує список Сомалі з підсумковою оцінкою в 30 балів.

Україна зайняла 68-е місце, випередивши інші країни на пострадянському просторі, за винятком прибалтійських республік і Молдови. Україна поступилася Багамах, але розташована у рейтингу вище за Гренаду, що також як і Україна набрала 62 бали.

В Україні вартість життя автори списку оцінили в 49 балів з 100. У номінації свобода - 75 балів, інфраструктура - 60. У галузі культури наша країна змогла заробити 61 бал, економіку оцінили на 42 бали, у категоріях навколишнє середовище і охорона здоров'я Україні дали відповідно - 74 і 68 балів, за безпеку країна отримала 71 балів, а за клімат - 78.

Росія ж у цьому списку виявилася серед країн, які набрали 54 бали з 100 можливих і розташувалися з 109 по 119 місце. Крім РФ, змогли набрати по 54 балів ще 10 держав - Білорусь, Таїланд, Замбія, Ліван, Палау, Малаві, Марокко, Самоа, Свазиленд і Бахрейн.

У Росії гірше за все справи йдуть з вартістю життя - 29 балів з 100. Крім того, менше 50 балів РФ набрала в номінаціях свобода (42) і інфраструктура (48). Культура оцінена в 67 балів, економіка в 53 балів, в категоріях навколишнє середовище і здоров'я РФ отримала по 71 балу, безпека - 57 балів, клімат - 64.

Протягом 2009 року авторитетний журнал Форбз складав рейтинг країн за такими критеріями як, екологічно чисті, сприятливі для пенсіонерів і щасливі країни.

Так з'ясувалося, що з екологією найкращі справи в Європі, а найбільш екологічно чистою державою  у світі є Швейцарія. Список десяти найкращих країн для пенсіонерів від Форбз виглядає наступним чином: Австрія, Таїланд, Італія, Панама, Ірландія, Австралія, Франція, Малайзія, Іспанія і Канада. А в першу трійку країн, де добре жити, увійшли Данія, Фінляндія і Голландія.