№ 1 (208):

Ґвалтівників нарешті покарано

Актуалії

Ґвалтівників покараноНаприкінці 2008 року в Шостці було вчинено жахливий злочин, а міжрайонною прокуратурою порушено кримінальну справу за частиною 3 ст. 152 і частиною 2 статті 153 Кримінального кодексу України. Їх санкції – зґвалтування і насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинені групою осіб. Фігурантами цієї справи стали двоє чоловіків, один з яких був співробітником Ямпільського районного відділу міліції. Людина, яка мала вести боротьбу зі злочинністю, сама стала на шлях злочину.Разом зі своїм товаришем вони під виглядом встановлення особи заманили у свій автомобіль молоденьку дівчину – жительку Донецької області, яка приїхала в Шостку до родичів. Вона навіть уявити собі не могла, що працівник міліції може дозволити собі такі ганебні вчинки. Не довго вагаючись, погодилася проїхатися з ними за місто. Опинившись далеко від будинків, де їх могли побачити знайомі, чоловіки миттю змінили тактику і накинулися на беззахисну дівчину. Ні сльози, ні вмовляння, ні навіть крики не зупинили ґвалтівників. Спротив безпомічної жертви тільки розпалив їх.

На що вони сподівалися? Невже на свою безкарність? Та покарання зрештою прийшло. Досудове слідство було проведено, всі обставини цієї справи досконало систематизовані, вивчені і проаналізовані. Звісно, провели і психолого-психіатричну експертизу потерпілої. Саме вона й підтвердила, що після зґвалтування в дівчини були виявлені психічні відхилення, які виникли внаслідок вчиненої над нею наруги.

Обвинувачені в один голос вперто заперечували свою вину, намагалися всіляко викручуватись. Але ж куди дінешся від незаперечних доказів і фактів…

Враховуючи особливу складність і широкий суспільний резонанс даної справи, а також з метою забезпечення об’єктивності і неупередженості, судовий процес проводився в Сумському районному суді, а державне обвинувачення підтримував Шосткинський міжрайонний прокурор Олександр Мироненко. В результаті судового розгляду підсудні були визнані винними у вчиненні зґвалтування і їм встановлено покарання у вигляді позбавлення волі на строк 7 і 8 років. Вони, звісно, оскаржили цей вирок, проте апеляційний суд Сумської області підтвердив його законність.

За інформацією старшого слідчого Шосткинської міжрайонної прокуратури Олега Ткаленка