№ 6 (213):

Нетверезих геть з-за керма

Актуалії

ДержавтоінспекціяНезважаючи, на жорсткі штрафні санкції, за 2009 рік на території Середино-Будського району було складено понад 116 адміністративних матеріалів на водіїв, які керували транспортними засобами у нетверезому стані. За поточний 2010 рік уже складено вже 17 адміністративних матеріалів.

На жаль більшість з цих водіїв не розуміють, що при керуванні транспортним засобом у нетверезому стані вони наражають на небезпеку не тільки своє життя, а життя оточуючих їх учасників дорожнього руху.Хочу нагадати, що за керування транспортним засобом особам які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження огляду на стан сп'яніння, накладається адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 2550 до 3400 грн., або позбавлення права керування на термін від 1 до 2 років, або громадські роботи на строк від 40 до 50 годин, або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб. При здійсненні цих же дій повторно протягом року тягнуть за собою позбавлення права керування на строк від 2 до 3 років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або громадські роботи на строк від 50 до 60 годин, або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб. При здійсненні цих же дій двічі протягом року тягнуть за собою позбавлення права керування на строк до 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу.


За 2009 р. за керування транспортним засобом у нетверезому стані С-Будському районним судом було винесено понад 30 постанов про позбавлення права керування всіма транспортними засобами, за поточний рік уже 2 таких постанови.

Хочу звернути увагу, тих водіїв, які були позбавлені права керування, але з якихось причин посвідчення водія не здали в ДАІ, відлік строку позбавлення права керування транспортним засобом починається з моменту здачі водійського посвідчення.
 
Інспектор з а/п ВДАІ з обслуговуванню С-Будського району Малькович С.А.