№ 29 (236):

Виявлено 7 нетверезих водіїв пасажирських автобусів

Актуалії

У листопаді 2010 року державтоінспекція Сумської області підвела підсумки оперативно-профілактичних заходів, щодо зменшення аварійності на пасажирському транспорті під умовною назвою „Перевізник”.

Трохи більше місяця тривали перевірки підприємств, які надають послуги по перевезенню пасажирів та самих автобусів, що перевозять людей. Нерідко ми є пасажирами автобусів, чий технічний стан далеко не ідеальний та що говорити про відповідність нормам та стандартам у сфері безпеки дорожнього руху, яким повинні відповідати транспортні засоби.Але бажання заробити додаткову гривню наштовхує перевізників на нехтування Правил дорожнього руху, правилам експлуатації транспортних засобів та ставлять під загрозу життя та здоров’я громадян.

За час перевірки працівники ДАІ виявили 259 транспортних засобів з різними технічними несправностями, з яких 11 несправна гальмівна система, 3 рульове керування, 25 з несправним аварійним виходом та заборонено експлуатацію 208 автобусів шляхом вилучення талону про проходження державного технічного огляду.

Невідомо з якої причини водії автобусів не завжди проходять щозмінний перед рейсовий медичний огляду, таких випадків виявлено 15. Хоча одне із пояснень є це стан водія, адже за час профілактичних заходів виявлено 7 водіїв які перевозили пасажирів при цьому перебували в нетверезому стані. Кожна адекватна людина не може зрозуміти, як можна перед тим як вирушати в рейс вживати спиртні напої, але факт залишається фактом, водії автобусів також вживають алкоголь.

Як засвідчує статистика значна кількість дорожньо-транспортних пригод трапляється в ході не дотримання швидкісного режиму водіями транспортних засобів. Не виняток і водії автобуса, аби швидше дістатися кінцевого пункту призначення перевищують швидкість, можуть рухатись зі швидкість більше 110 км/год.

Хоча Правила дорожнього руху дозволять рухатись в населеному пункті зі швидкість 60 км/год поза населеним пунктом 90 км/год.

За 10 місяців 2010 року сталось 150 дорожньо-транспортних пригод за участю пасажирського транспорту в яких 57 пасажирів отримали травми різного ступеня тяжкості та 1 людина загинула.