№ 11 (248):

Експерти про здоров’я

Медицина і здоров’я

Найбільше впливає спосіб життя

Індивідуальний спосіб життя найбільше впливає на стан здоров'я людини. Про це 11 квітня 2012 року, в ході прес-конференції в ІА "Наш продукт" заявив професор, завідувач відділом гігієни харчування та безпеки їжі Центру радіаційної медицини НАМН України, доктор медичних наук Гнат Матасар.

"За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я найбільше на стан здоров'я впливає індивідуальний спосіб життя", — упевнений він.

Також основними факторами є: вплив навколишнього середовища, якість і рівень медичного обслуговування.Вживайте не більше 8 грамів солі

На день потрібно вживати 6-8 грамів солі, не більше. Про це заявив завідувач лабораторією спеціальних харчових продуктів та епідеміології харчування Інституту гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзєєва НАМН України Віталій Корзун.

"Сіль, як харчова добавка, використовується дуже давно всіма людьми. Але кількість солі залежить від нації, — повідомив він. — У будь-якому випадку пересолювати дуже шкідливо".

За його словами, в добу потрібно вживати не більше 8 грам солі.

"Тим, хто нею зловживає загрожують гіпертонічні захворювання", — підкреслив Корзун.

Спостерігайте за йодною сіточкою

Для того щоб в домашніх умовах дізнатися кількість йоду в організмі можна скористатися сіточкою з йоду. Про це повідомив професор, Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренко АМН України, доктор медичних наук Віктор Кравченко.

"Для цього можна на животі намалювати сіточку з йоду і подивитися, як швидко вона зникне, — розповів він. — Якщо вона швидко зникне, то йоду в організмі мало. Якщо ж вона протримається більше доби, значить йоду в організмі достатньо".

У той же час експерт додав, що це непрямий метод.Також читайте:

“Сумигаз“ просто не має права безкоштовно відпускати газ населенню

П’ять склянок

Викрито молодого вбивцю

66 річниця з дня визволення Сум