№ 11 (248):

Ставлення мешканців України до Великодню

Новини

У період з 22 березня по 1 квітня 2012 року компанією Research & Branding Group було проведено дослідження громадської думки населення України щодо ставлення українців до релігійних свят і святкування Великодня. Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2078 чоловік. Очікувана середня помилка вибірки складає + -2,2%.

Найбільш регулярно відзначаються релігійними святами для українців протягом останніх трьох років залишаються Великдень (74%) і Різдво (71%).

Для більшості жителів України (55%) Великдень — це, перш за все, велике таїнство. У цьому році, в порівнянні з двома попередніми, дещо збільшилася кількість українців, для яких Великдень — це, в першу чергу, привід зустрінеться з родичами і друзями та зменшилась кількість тих, хто вважає Великдень просто вихідним днем.У порівнянні з 2010 р. істотно збільшилося число українців, які іноді дотримуються посту, але зменшилося число тих, хто ніколи цього не робив.

Напередодні святкування свята Великодня в 2012 р. 55% українців стверджують, що хоча б раз дотримувалися великого посту, а третина мешканців країни (34%) не робили цього ніколи. Постійно дотримуються великого посту лише 9% мешканців України.

У регіональному розрізі великого посту частіше дотримуються жителі Західної України: постійно — 21% опитаних, іноді — 55% жителів регіону, тоді як більшість жителів Південного Сходу (70%) і Центру країни (55%) жодного разу не дотримувалися великого посту.

Як і в минулому році, в 2012 р. основними, на думку українців, обмеженнями і діями, які передбачає Великий піст, є:

— відмова від тваринної їжі (м'ясо, молоко і кисломолочні продукти) — для 61% опитаних;
— відмова від жирної їжі — для половини (50%) жителів країни;
— відмова від вживання алкоголю — 44% респондентів;
— відмова від вживання нецензурної лексики — 40% респондентів;
— відмова від поганих думок — 39% респондентів.Також можна почитати:

"Прекрасная няня" вернется?

Нова "напасть": оніоманія

Ринок праці Сумщини у січні–червні 2011 року

Новини нашої країни