№ 15 (252):

Символ кадетства повернеться до Сум?

Новини

Делегація з Сумської області збирається до Нью-Йорку (США), щоб домогтися повернення в стіни Сумського кадетського корпусу його прапора. Про це стало відомо 8 травня 2012 року, у ході засідання робочої групи з підготовки святкування 110-ї річниці навчального закладу.

Губернатор Сумщини Юрій Чмир дав зрозуміти, що має намір твердо наполягати на поверненні в область прапору Сумського кадетського корпусу. За його словами, влада регіону виконує поставлену американською стороною умову - привести навчальний заклад до того вигляду, у якому він був 100 років назад, а подальші кроки назустріч повинна зробити американська сторона.За словами Юрія  Чмиря, влада Сумщини буде вживати всіх заходів і задіє всі можливості для того, щоб історична реліквія повернулася на Батьківщину.

У ході Жовтневої революції та Громадянської війни 1917-1919 років уціліли та були вивезені за кордон бойові знамена лише кількох кадетських корпусів Російської Імперії. Тільки одне з них — прапор Сумського кадетського корпусу був канонізований і став офіційним символом Всесвітнього кадетського руху.

Нині реліквія знаходиться на зберіганні в одному з соборів Нью-Йорку. На сьогоднішній день влада Сумщини домагається його повернення на Батьківщину.Також перегляньте:

Змагання голубівників у Шостці

Плановий контроль і позапланові ревізії

Всеукраїнський рейд задля безпеки дітей

Чому було обрано Республіканську Християнську партію?