№ 29 (266):

Аспірин небезпечний для зору?

Медицина і здоров’я

Аспірин може бути шкідливимЛюди, які змушені приймати аспірин для профілактики серцевих захворювань, удвічи більше ризикують з віком втратити зір, ніж інші. Це з'ясувала група лікарів з Нідерландського інституту неврології та Академічного медичного центру в Амстердамі.

Учені на чолі з доктором Паулюсом де Джонгом зібрали дані про стан здоров'я і спосіб життя 4700 чоловік старших за 65 років з Норвегії, Британії, Франції, Італії, Іспанії, Греції та Естонії. 839 учасників дослідження щодня приймали аспірин. У 39 з них учені виявили важке захворювання очей - вологу макулярну дегенерацію.

Макула або жовта пляма - це самий центр сітківки. Тут сфокусовані фоторецептори. Саме макула, а не вся сітківка, забезпечує чіткий кольоровий зір, дозволяє читати, розрізняти кольори і обличчя людей. Вікова макулярна дегенерація - захворювання, при якому гинуть нервові клітини жовтої плями. При вологій формі захворювання рідина з судин відшаровує нервові клітини від підлягаючих мембран. У цьому місці відбувається крововилив, з'являється набряк, а потім формується рубець.Захворювання, як правило, вражає обидва ока відразу і є причиною необоротної втрати зору. Причому, частіше від макулярної дистрофії страждають жінки. Суха макулярна дистрофія більш поширена. Вона не так небезпечна, як волога, хоча теж може приводити до погіршення зору.

Аспірин є одним з найпоширеніших засобів профілактики серцево-судинних захворювань. Але в той же час він завдає шкоди очам. За словами Паулюса де Джонга, користь аспірину все-таки переважує шкоду від нього, однак під час прийому препарату слід строго дотримуватися дозування.

Факти не підтверджують, що аспірин сам по собі призводить до втрати зору. Однак він може посилити вже наявне захворювання, говорять результати дослідження, опубліковані в Opthalmology. При цьому наголошується, що аспірин сприяє прогресуванню тільки вологої макулярної дегенерації і ніяк не впливає на суху форму захворювання. Зараз учені хочуть з'ясувати, як часто хворі приймають аспірин, і ретельніше вивчити його роль у розвитку вологої макулярної дегенерації.Ще варто почитати:

Новини коротко

Про користь та шкоду мила

Кримський велосипедист здобув срібну медаль у Сумах

Принижені і ображені

Жертви пенсійної реформи

Натуральне мило