№ 30 (267):

Холодильник типу No frost

Актуалії

Розморожування холодильника – найнебажана процедура при його використанні. Старшим людям відразу ж уявляється лід в морозилці холодильників старого зразка, і необхідність витратити день на разморозку холодильника. Добре, що зараз розморожування стало набагато простіше, і проводити його потрібно дуже рідко (холодильники з системою разморозки no frost розморожувати взагалі не
потрібно, однак 1-2 рази на рік треба проводити гігієнічне прибирання).

Принцип роботи системи No frost

Система No frost («Без інею») забезпечує розморожування морозильної і/або холодильної камери холодильника. У холодильниках з такою системою створюється примусова циркуляція холодного повітря за допомогою спеціального вентилятора.Направлені потоки повітря розподіляються по всьому об'єму камери і створюють відмінні умови для швидкого і рівномірного охолодження продуктів. Іній утворюється не в морозильній/холодильній камері і не на продуктах, а на прихованому від очей випарнику. Він встановлюється за задньою стінкою холодильної камери або над морозильною камерою, і забезпечує низьку температуру задньої стінки.

Через кожні декілька годин вентилятор зупиняється і після цього включається нагрівач. Іній на випарнику відтає, і вода збігає по жолобках в піддон і випаровується.

Холодильники з системою розморожування No frost не вимагають особливого догляду.

Переваги та недоліки системи No frost

Головна перевага холодильників No frost – рівномірна температура повітря усередині холодильника (так, різниця між температурами на верхній і нижній полицях не перевищує пари градусів). Різниця температур в холодильній камері з краплинною системою розморожування може бути 5-6 градусів, а в морозильній камері, не обладнаній системою No frost – до 9 градусів. Завдяки рівномірній температурі, в холодильниках No frost продукти зберігаються довше.

Крім того, система No frost може працювати в холодильних і морозильних камерах, а краплинна система – тільки в холодильній камері.

Система вентиляції No frost дозволяє холодильнику швидше відновити температуру після відкриття дверець, правда на цей показник впливає ще й потужність холодильника.

Серед недоліків холодильників No frost: великий механізм випарника займає багато місця в холодильній камері, тому холодильник таких же самих розмірів з краплинною системою розморожування буде мати більше корисного об'єму.

Ціна на холодильники No frost вище, ніж на холодильники з краплинною системою.

Міфи про No frost

За такої системи продукти висушуються.

Таке висушування є в будь-якому холодильнику, в холодильниках No frost це відбувається швидше. Однак, всі продукти в будь-якому холодильнику рекомендують зберігати в харчовій плівці, поліетиленових пакетах, паперових упаковках і т.д. Так висушування продуктів відбуватися не буде.

Високе енергоспоживання і рівень шуму.

Це залежить від технічних характеристик конкретної моделі холодильника, а не системи No frost. Але, все ж таки, система No frost споживає більше електроенергії.Також читайте:

Принижені і ображені

ДАІ приготувала водіям новорічний «подарунок»

Наскільки страшна криза, як її малюють?

«Наша Україна» пішла в народ